największe plusy Korzyści

Tlenoterapia hiperbaryczna to rozwiązanie, którego popularność stale rośnie. Bezpośrednia przyczyna tkwi w skuteczności komory hiperbarycznej.

Terapia czystym tlenem, czyli tak zwana hiperbaria tlenowa (HBOT) rozwiązuje wiele problemów. Sesja w szczelnej tubie oznacza, że każda komórka w organizmie człowieka nasyca się tlenem. W normalnych warunkach, np. podczas spaceru po lesie jest to uzależnione od ukrwienia konkretnego obszaru ciała. W komorze hiperbarycznej, tlen przenika do każdej komórki, niezależnie od stopnia jej ukrwienia. Trafia również do krwi, limfy i płynu mózgowo – rdzeniowego.

Dzięki temu sesja w komorze łagodzi skutki fizycznego i psychicznego wyczerpania.

Miarowe oddychanie w tubie dotlenia komórki organizmu, a pacjent nie odczuwa zmęczenia.
Sesja w komorze hiperbarycznej zwalcza skutki różnorodnych chorób urazowych i zapalnych. Dlatego tę formę terapii znają pacjenci po zabiegach chirurgicznych. Komora hiperbaryczna goi rany i regeneruje tkanki. Dzięki temu pacjent szybciej odzyska zdrowie. Metoda ta działa wspomagająco na pracę serca, a także układu nerwowego i mózgu. Właśnie dlatego z komory hiperbarycznej korzystają pacjenci cierpiący na depresję i autyzm. To prawdziwe SPA dla sportowca, który w komorze dotleni komórki po ciężkim wysiłku fizycznym. Sesje w komorze hiperbarycznej ułatwiają życie pacjentów z cukrzycą.

Jak wygląda zabieg w komorze hiperbarycznej?

Tlenoterapia hiperbaryczna nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta. Czas, ilość zabiegów oraz wysokość ciśnienia to wartości dopasowane do indywidualnych potrzeb. Terapia odbywa się w komfortowej pozycji. Pacjent leży lub siedzi. Wartość ciśnienia jest stopniowo zwiększana. Dzięki temu pacjent stopniowo oswaja się z warunkami panującymi w komorze. Cykliczność ta nie przeciąża układu oddechowego. Pacjent zamknięty w szczelnej tubie, wdycha czysty tlen od 60 do 120 minut.

Zabieg składa się z trzech faz. Pierwsza trwa około 10 minut. Polega na wprowadzeniu pacjenta w środowisko podwyższonego ciśnienia. Druga faza trwa od 45 do 60 minut. Pacjenci wykorzystują ten czas na relaks przy książce, słuchaniu audiobooka lub po prostu się wyciszają. Są pod stałym nadzorem opiekuna, który czuwa nad ich samopoczuciem i przebiegiem zabiegu. Po tym czasie następuje stopniowe wyrównanie ciśnienia we wnętrzu tuby. Opiekun przygotowuje pacjenta do opuszczenia komory hiperbarycznej.

wkrótce Sklep online

Sklep online dostępny wkrótce.

pomagamy i wspieramy Efekty terapii
Już jedna sesja w komorze hiperbarycznej wystarczy, by płynąca krew odżywiła organizm tlenem
Zabieg ten stymuluje układ nerwowy pacjenta
hiperbaria coraz częściej pojawia się jako jeden z elementów rehabilitacji pacjentów onkologicznych.